14 listopada 2017

W dniu 14 listopada 2017 zaczął działać Uczelniany informator w formie aplikacji na telefon komórkowy. Dzięki aplikacji BeaN (Beacon Informer) w kilka sekund można dowiedzieć się, jakie zajęcia odbywają się w danej sali oraz sprawdzić plany zajęć dla studentów i pracowników naszej Uczelni. Aplikacja pokaże także godziny pracy jednostek administracyjnych UEP. Dodatkowo aplikacja pozwala na szybkie sprawdzenie rozkładu jazdy autobusów i tramwajów w Poznaniu. Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach językowych – w języku polskim i angielskim. Instalacja aplikacji BeaN jest bezpłatna, można ją pobrać ze sklepu Google Play szukając nazwy "Informator BeaN”.
Autorem aplikacji BeaN Informer jest dr hab. inż. Jarogniew Rykowski, prof. nadzw. UEP w Katedrze Technologii Informacyjnych.

10 listopada 2017

Prof. Wojciech Cellary uczestniczył w konferencji „Kompetencje uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania TIK w procesie edukacyjnym”, zorganizowaną przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacyjnego. Konferencja odbyła się w Opolu w dniu 10 listopada 2017. Prof. Wojciech Cellary wygłosił dla uczestników wykład inauguracyjny pt. „Uczniowie i nauczyciele w środowisku cyfrowym - nowe wyzwania przed szkołą”.

7 - 8 listopada 2017

Dr inż. Adam Wójtowicz uczestniczył w międzynarodowej konferencji Euro – CASE 2017 zorganizowanej w Poznaniu przez Poznański Oddział Polskiej Akademii Nauk oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Konferencja była poświęcona m.in. zagadnieniom cyberbezpieczeństwa światowego, zagrożeniom i aktualnych trendom ochrony Internetu Rzeczy, bezpieczeństwa w edukacji, w sektorze prywatnym i publicznym.

3 - 5 listopada 2017

Dr hab. inż. Jarogniew Rykowski, prof. nadzw. UEP, uczestniczył jako ekspert w warsztatach doktoranckich The 4th Workshop for Doctoral Students and Young Researchers in Information Technology, które odbyły się w Kazimierzu Dolnym w dniach od 3 – 5 listopada 2017. Organizatorem warsztatów jest Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie.

27 października 2017

Dr inż. Rafał Wojciechowski wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Wirtualna i wzbogacona rzeczywistość”podczas wydziałowej inauguracji roku akademickiego 2017/2018 dla szkół ponadgimnazjalnych współpracujących z Wydziałem Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w ramach programu „Klasy Akademickie”.

27 października 2017

Prof. Wojciech Cellary wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Przyszły cyber-świat dla dzisiejszych licealistów” dla uczniów poznańskich szkół ponadgimnazjalnych uczestniczących w programie Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu „Partnerska Klasa”.

22 października 2017

Ogłoszono wyniki 17. edycji konkursu na Nagrody Naukowe tygodnika POLITYKA! Pośród 15 finalistów jest dr inż. Jakub Flotyński, adiunkt w Katedrze Technologii Informacyjnych, który otrzymał Nagrodę Finałową w wysokości 5 tys. zł. Konkurs fundacji Tygodnika POLITYKA” adresowany do młodych naukowców jest organizowany w ramach akcji „Zostańcie z nami”, prowadzonej pod patronatem tygodnika POLITYKA.

Na uroczystym wręczeniu nagród byli obecni również prof. dr hab. Krzysztof Malaga, prof. zw. UEP, Dziekan Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej oraz promotor wyróżnionej rozprawy doktorskiej Jakuba Flotyńskiego, dr hab. inż. Krzysztof Walczak, prof. nadzw. UEP.

Finaliście konkursu Nagrody Naukowe POLITYKI 2017 serdecznie gratulujemy!

19 - 20 października 2017

Prof. Wojciech Cellary uczestniczył w konferencji „Igrzyska Wolności - Rewolucja: Cyfrowa Rzeczywistość”, która odbyła się w Łodzi w dniach 19 – 21 października 2017. Organizatorem konferencji była Fundacja Liberté! Prof. Cellary wziął udział w panelu dyskusyjnym zatytułowanym „The Perspectives of Free Trade Development”. W panelu uczestniczyła również Maria Åsenius – szefowa gabinetu komisarza UE ds. handlu Cecilii Malmström oraz Wojciech Przybylski, redaktor naczelny „Visegrad Insight”, prezes fundacji Res Publica. Dyskusję moderował Maciej Nowicki z tygodnika „Newsweek”.

18 października 2017

Dr inż. Adam Wójtowicz wziął udział w VI polsko-tajwańskim seminarium naukowym organizowanym w Warszawie przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) we współpracy z tajwańskim Ministerstwem Nauki i Technologii (MOST). Tegoroczne seminarium, o nazwie Poland-Taiwan Seminar on Artificial Intelligence, było poświęcone sztucznej inteligencji. Celem seminarium była wymiana wiedzy i doświadczeń w tej dziedzinie oraz nawiązanie współpracy między naukowcami i przedsiębiorcami z obu krajów.