Zwycięstwo studentów WIGE w konkursie Imagine Cup 2013

Zespół studentów TapBoarders ze Studenckiego Koła Naukowego Grupa.NET działającego w Katedrze Technologii Informacyjnych pod opieką mgr. inż. Zbigniewa Paszkiewicza, biorący udział jako Drużyna Narodowa w światowych finałach jedenastej edycji największego konkursu technologicznego dla studentów Microsoft Imagine Cup 2013, zdobył nagrodę AFT (App Fast Track) Excellence Award za projekt Multiboard. Projekt Multiboard to platforma pozwalająca na udostępnienie i uruchomienie gier planszowych w wersji elektronicznej. Uruchomienie gry odbywa się na wielu połączonych ze sobą urządzeniach mobilnych, takich jak tablety i smartfony. Połączone urządzenia mobilne tworzą multimedialne i interaktywne środowisko dla graczy. Jednolity standard opisu gier pozwala szybko i tanio przenosić popularne gry oraz tworzyć nowe. W finałach, które odbyły się w Sankt Petersburgu w dniach 8 – 11 lipca 2013 r. wzięło udział 87 drużyn studenckich z 78 krajów. W eliminacjach uczestniczyło ponad 300 tys. studentów z całego świata.

Na zdjęciu: w pierwszym rzędzie do lewej - Aleksandra Olejniczak, Stefania Tempłowicz, w drugim rzędzie do lewej: Bartosz Matuszewski, Tadeusz Makuch, Zbigniew Paszkiewicz.

O ich sukcesie napisano m.in. na stronach portalu Interia, Nauka w Polsce, Poznań Nasze Miasto, PC Format, Gazeta.pl, Wyborcza.pl, Onet.pl, Money.pl, Dziennik.pl

Poniżej dyplom zwycięskiej drużyny (kliknij by powiększyć).

Gratulacje od Pana Rafała Albina, Dyrektora Działu Nowych Technologii firmy Microsoft sp. z o.o. (kliknij by powiększyć).

List gratulacyjny Pani Minister Prof. Kudryckiej (kliknij by powiększyć).