1 października 2014

Dwaj tegoroczni absolwenci studiów dziennych I stopnia na WIGE na specjalności Elektroniczny biznes Kamil Kamiński i Michał Góral, członkowie SKN „Akademickie Koło Aplikacji Internetowych AKAI” działającego przy Katedrze Technologii Informacyjnych pod opieką mgr. inż. Dariusza Rumińskiego, zajęli III miejsce w ogólnopolskim konkursie na najlepszą aplikację mobilną przyjazną prywatności, zorganizowanym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Fundację Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Celem konkursu było zachęcenie młodych twórców aplikacji mobilnych do przestrzegania zasad ochrony danych osobowych oraz do konstruowania aplikacji przyjaznych prywatności, promujących rozwiązania, które nie naruszają przepisów i umożliwiają przyjazne i bezpieczne korzystanie z nowych technologii.
Kapituła konkursu nagrodziła aplikację „Interaktywny UEP”. Wyróżniona aplikacja jest jednym z głównych komponentów systemu informatycznego AR UEP, który został zaprojektowany oraz zaimplementowany przez studentów koła naukowego AKAI UEP. Głównym zadaniem aplikacji jest prezentacja Uniwersytetu Ekonomicznego w sposób interaktywny, w którym zachodzi interakcja pomiędzy użytkownikiem i urządzeniem. "Interaktywny UEP" wykorzystuje techniki wzbogaconej rzeczywistości (Augmented Reality) oraz podejście „Privacy by Design”. Aplikacja jest dostępna do pobrania w Google Play pod adresem:
Wręczenie nagród odbędzie się wkrótce w siedzibie GIODO.
Laureatom i opiekunowi SKN AKAI serdecznie gratulujemy!