19 - 23 stycznia 2015

Dr inż. Sergiusz Strykowski uczestniczył w spotkaniu organizacyjno-zarządczym inicjującym projekt "Virtual Game Method in Higher Education" finansowany z programu Erasmus+. Projekt realizuje 4 partnerów: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Seinajoki University of Applied Sciences (Finlandia), Tartu Ulikool (Estonia) oraz Universidad de Huelva (Hiszpania), który był gospodarzem spotkania. Celem projektu jest opracowanie innowacyjnych metod dydaktycznych opartych na wykorzystaniu gier typu symulatory biznesowe do nauczania przedsiębiorczości. Projekt zakłada zaprojektowanie i zaimplementowanie takiej gry, a następnie jej praktyczną ewaluację w procesie kształcenia na poziomie szkoły średniej, studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych. W ramach pierwszego spotkania zostały także opracowane scenariusze zachowań biznesowych, które w dalszym toku prac staną się podstawą wymagań funkcjonalnych dla systemu informatycznego planowanego do wykonania w ramach projektu.