28 listopada - 2 grudnia 2016

Prof. Wojciech Cellary uczestniczył w V Polsko-Tajwańskim Seminarium Naukowym, które odbyło się w dniach od 28 listopada br. do 2 grudnia br. w Taipei (Tajwan) w ramach dwustronnej umowy naukowo-badawczej zawartej w 2012 roku pomiędzy Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz tajwańskim Ministerstwem Nauki i Technologii The Ministry of Science and Technology of Taiwan (MOST). Prof. Wojciech Cellary na zaproszenie NCBR pełnił funkcję koordynatora merytorycznego polskiej delegacji. Wygłosił też wykład wprowadzający pt. „Virtual Augmented Reality and Internet of Things: two influential technologies of the future”. Tematem tegorocznej edycji seminarium był rozwój technologii informatycznych oraz możliwości jak najszerzej pojętej współpracy naukowej w tym obszarze między naukowcami tajwańskimi i polskimi. Uczestnicy seminarium zwiedzili również wydziały informatyczne na wiodących uczelniach Taipei:

• Academia Sinica
  • College of Electrical Engineering and Computer Science, National Taiwan University of Science and Technology
  • Department of Computer Science, National Tsing Hua University
  • Department of Computer Science and Information Engineering, National Taiwan University
  • College of Computer Science, National Chiao Tung University

Wizyta w Tajpej otwiera drogę do realizacji wspólnych projektów naukowych w ramach konkursów ogłaszanych przez NCBR i MOST w ramach dwustronnej umowy naukowo-badawczej.