30 - 31 marca 2017

W dniach 30 i 31 marca 2017 odbyły się uroczyste obchody Dni Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej. W pierwszym dniu wydarzenia odbyła się konferencja "Oblicza WIGE", na której pracownicy Katedry Technologii Informacyjnych przedstawili następujące referaty: "Specjalność e-Biznes modelowym przykładem edukacji T-kształtnej" (Dr hab. inż. Krzysztof Walczak, prof. nadzw. UEP) oraz „Badania z udziałem studentów nad Internetem Rzeczy" (Dr hab. inż. Jarogniew Rykowski, prof. nadzw. UEP). Dr inż. Jakub Flotyński uczestniczył w pracach Komitetu Organizacyjnego konferencji. W drugim dniu obchodów Dni WIGE odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa im. prof. Zbigniewa Czerwińskiego pt. „Matematyka i Informatyka na Usługach Ekonomii”. Prof. Wojciech Cellary pełnił funkcję członka Rady Naukowej. Podczas sesji zatytułowanej „Modele rynków i narzędzia informatyczne wspomagające podejmowanie decyzji” mgr Jacek Sokołowski przedstawił referat pt. System ekspercki wspomagający przeciwdziałanie praniu pieniędzy.