5 - 7 czerwca 2017

Dr hab. inż. Krzysztof Walczak, prof. nadzw. UEP oraz dr inż. Jakub Flotyński uczestniczyli w międzynarodowej konferencji The 22nd International Conference on 3D Web Technology Web3D 2017, która odbyła się w Brisbane (Australia), w dniach od 5 do 7 czerwca br. Gospodarzem tegorocznej edycji konferencji Web3D Technology był University of Queensland, Brisbane. Dr inż. Jakub Flotyński pełnił funkcję współprzewodniczącego Komitetu Programowego (Program Co-Chair). Podczas konferencji prof. Krzysztof Walczak przedstawił referat pt. “Semantic Model for Distributed Augmented Reality Services” (autorzy: Dariusz Rumiński and Krzysztof Walczak), a dr inż. Jakub Flotyński referat pt. “Knowledge-based Representation of 3D Content Behavior in a Service-Oriented Virtual Environment” (autorzy: Jakub Flotyński and Krzysztof Walczak). Ponadto dr inż. Jakub Flotyński moderował sesję pt. „Web-based 3D environments and systems”, a prof. Walczak przewodniczył sesji zatytułowanej Transmission and streaming of 3D content”. Konferencję Web3D 2017 poprzedziły warsztaty Virtual Reality Hackathon, które odbyły się w dniach od 2 do 4 czerwca 2017. Organizację przyszłorocznej konferencji powierzono Uniwersytetowi Ekonomicznemu w Poznaniu, a funkcję głównego przewodniczącego (General Chair) będzie pełnił prof. Krzysztof Walczak.