29 września 2017

Po raz kolejny pracownicy Katedry Technologii Informacyjnych: prof. Krzysztof Walczak, prof. Jarogniew Rykowski, dr inż. Rafał Wojciechowski, dr inż. Jakub Flotyński i mgr Jacek Sokołowski uczestniczyli w Nocy Naukowców, oferując zwiedzającym uczelnię możliwość udziału w warsztatach „Wirtualne Światy”, prowadzonych w Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości w budynku B. Zorganizowano 3 edycje warsztatów, które cieszyły się ogromnym powodzeniem zwiedzających. Noc Naukowców to niezwykle popularne wydarzenie naukowe, odbywające się w jednym czasie w całej Europie. Liczne uniwersytety i placówki badawcze organizują imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe dla szerokiej publiczności pod hasłem: Researchers’ Night. Celem wydarzenia jest stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań naukowców i społeczeństwa.