14 listopada 2017

W dniu 14 listopada 2017 zaczął działać Uczelniany informator w formie aplikacji na telefon komórkowy. Dzięki aplikacji BeaN (Beacon Informer) w kilka sekund można dowiedzieć się, jakie zajęcia odbywają się w danej sali oraz sprawdzić plany zajęć dla studentów i pracowników naszej Uczelni. Aplikacja pokaże także godziny pracy jednostek administracyjnych UEP. Dodatkowo aplikacja pozwala na szybkie sprawdzenie rozkładu jazdy autobusów i tramwajów w Poznaniu. Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach językowych – w języku polskim i angielskim. Instalacja aplikacji BeaN jest bezpłatna, można ją pobrać ze sklepu Google Play szukając nazwy "Informator BeaN”.
Autorem aplikacji BeaN Informer jest dr hab. inż. Jarogniew Rykowski, prof. nadzw. UEP w Katedrze Technologii Informacyjnych.