12 - 14 grudnia 2017

Dr hab. inż. Krzysztof Walczak, prof. nadzw. UEP, dr inż. Jakub Flotyński oraz Marcin Krzyszkowski, student II roku kierunku Informatyka i Ekonometria, specjalność Elektroniczny Biznes, uczestniczyli w międzynarodowej konferencji The 4rd EuroVR Conference 2017, która odbyła się w Laval Virtual Center (Laval, Francja) w dniach 12 – 14 grudnia 2017. Komitet Programowy konferencji przyjął do wygłoszenia i publikacji w Lecture Notes In Computer Science (LNCS) artykuł pt. „Semantic Composition of 3D Content Behavior for Explorable Virtual Reality Applications (autorzy: Flotyński, J., M. Krzyszkowski, K. Walczak,). Artykuł przedstawili wspólnie dr inż. Jakub Flotyński i Marcin Krzyszkowski. Prof. Krzysztof Walczak przewodniczył sesji „Poster - Demos - Exhibit Fast-Track”. Równolegle z konferencją w dniu 12 grudnia 2017 odbyło się doroczne zgromadzenie europejskiego stowarzyszenia EuroVR, którego członkiem jest również Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Uczelnię reprezentował prof. Krzysztof Walczak, pełniący funkcję członka Executive Committee stowarzyszenia EuroVR.