23 kwietnia 2018

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu gościł uczestników Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który już po raz dwudziesty pierwszy odbywał się we wszystkich uczelniach Poznania. W ramach bardzo bogatego programu w Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości InnoUEP odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży „Wirtualne światy”. Uczestnicy czterech edycji warsztatów mieli możliwość zapoznania się z technikami budowania systemów wirtualnej i wzbogaconej rzeczywistości, które przedstawili pracownicy Katedry Technologii Informacyjnych: prof. Krzysztof Walczak, dr inż. Jakub Flotyński i mgr inż. Dariusz Rumiński oraz studenci II roku WIGE kierunku Informatyka i Ekonometria: Mikołaj Maik, Adrian Nowak i Stanisław Kamiński. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności.