17 - 19 czerwca 2018

W dniach 17-19 czerwca 2018 Katedra Technologii Informacyjnych zorganizowała międzynarodowy konkurs programistyczny w dziedzinie wirtualnej i wzbogaconej rzeczywistości VR Hackathon 2018 Poznań. Konkurs ten jest prestiżowym międzynarodowym wydarzeniem organizowanym pod patronatem konsorcjum Web3D kolejno w różnych miastach na całym świecie. VR Hackathon to wyjątkowe wydarzenie, na którym spotykają się studenci, entuzjaści oraz eksperci w dziedzinie wirtualnej i wzbogaconej rzeczywistości, żeby przez 3 dni w grupach pracować nad rozwiązaniem zaawansowanych problemów technicznych w dziedzinie VR/AR.
W poznańskim hakatonie uczestniczyło ponad 50 osób, w tym studenci UEP, uczestnicy zewnętrzni (w tym zagraniczni) oraz mentorzy z Polski, Niemiec oraz USA. Sponsorami nagród były firmy: Capgemini Polska, R22 S.A., beyond.pl, Virtual Spice oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (klub partnera). Parterami organizacyjnymi było Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Politechnika Poznańska. Ekspertami oceniającym projekty byli najwyższej klasy specjaliści w dziedzinie VR/AR – członkowie zarządu stowarzyszenia EuroVR i Web3D Consortium.

Strona internetowa konkursu: https://web3d2018.web3d.org/vr-hackathon/