Dydaktyka

Specjalność Elektroniczny Biznes

Katedra Technologii Informacyjnych

Celem specjalności Elektroniczny Biznes jest przygotowanie nowej klasy menedżerów-informatyków, którzy będą zdolni do twórczego i efektywnego funkcjonowania w elektronicznej gospodarce na skalę międzynarodową.

Absolwent specjalności Elektroniczny Biznes będzie ekspertem w dziedzinie wdrażania technologii elektronicznego biznesu w przedsiębiorstwach oraz dokonywania reorganizacji przedsiębiorstw w taki sposób, aby zastosowanie tych technologii przynosiło jak największe korzyści.

W kolejnych latach 2011, 2012, 2013 i 2014 specjalność Elektroniczny Biznes znalazła się na liście najlepszych programów międzynarodowego systemu ewaluacyjnego Eduniversal Masters Ranking "The Best Masters and MBA Worldwide". Ranking Eduniversal tworzą rekomendacje dziekanów z 1000 Uniwersytetów i Szkół Biznesu na całym świecie. Oddane głosy służą ewaluacji stosowanych metod nauczania i jakości kształcenia.

Szczegółowe informacje na temat specjalności Elektroniczny Biznes są dostępne pod adresem http://ebiznes.kti.ue.poznan.pl

Oferta dydaktyczna Katedry Technologii Informacyjnych

Katedra Technologii Informacyjnych kształci corocznie ponad 1500 studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Lista aktualnie nauczanych przedmiotów przedstawia się następująco:

Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej

• Technologie informacyjne
      • International e-Business

Kształcenie zagranicznych studentów

Katedra Technologii Informacyjnych prowadzi wykłady i laboratoria z zakresu elektronicznego biznesu i elektronicznej gospodarki dla zagranicznych studentów przyjeżdżających na Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu w ramach programu wymiany studentów Erasmus.

W latach 2004 – 2015 w zajęciach prowadzonych przez pracowników Katedry Technologii Informacyjnych uczestniczyło ponad 500 studentów obcokrajowców pochodzących z 26 krajów: Anglia, Belgia, Bośnia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Indonezja, Kanada, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rosja, Słowenia, Turcja, Ukraina i Włochy.

Aktualna oferta edukacyjna dla studentów zagranicznych przedstawia się następująco:

• Electronic Commerce and Electronic Business
      • International e-Business