23 maja 2008

Dr inż. Wojciech Wiza przebywał z wizytą naukowo-dydaktyczną na Uniwersytecie w Oviedo (Hiszpania). Dr Wiza wygłosił cykl wykładów dotyczących wirtualnej rzeczywistości w ramach programu SOCRATES ERASMUS. Był gościem zespołu Human Computer Interaction Research Group. W trakcie spotkań z członkami zespołu przedstawił aktualnie kierunki i wyniki badań prowadzonych w Katedrze Technologii Informacyjnych oraz zapoznał się z wynikami zespołu HCIRG. W trakcie pobytu w Oviedo wziął udział w konferencji Usability Engineering 2008, na której wygłosił wykład pt. "Virtual Reality and Games". W konferencji tej wzięli również udział studenci Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, członkowie SKN e-Fan, którego opiekunem jest dr inż. Wojciech Wiza. Studentki Angelika Farat, Magdalena Kitowska i Monika Szankowska przedstawiły referat pt. "Eye tracking: I know what are you staring at!"