21 października 2011 - Drugi Dzień Elektronicznego Biznesu

W dniu 21 października 2011 r. z inicjatywy mgr. inż. Zbigniewa Paszkiewicza, asystenta w Katedrze Technologii Informacyjnych, oraz Studenckiego Koła Naukowego Grupa.NET, odbył się na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej „Drugi Dzień Elektronicznego Biznesu”, podczas którego studenci UEP wysłuchali wykładów otwartych wygłoszonych w ramach
programu Kady dla Gospodarki przez absolwentów specjalności Elektroniczny Biznes z lat 2007 i 2008.

• Aleksandra Eneje, Manager ds. rozwoju aplikacji w firmie Mergers Net sp. z o.o. wygłosiła wykład pt. "Usługa VDR – jak IT zmienia sposób przeprowadzania badania Due Diligence";
  • Patryk Urban, szef zespołu, pomysłodawca i założyciel portalu Siepomaga.pl wygłosił wykład pt. „Portal SiePomaga.pl – historia, sukcesy, porażki, wyzwania",
  • Marek Biernacki, Bank Zachodni WBK, wygłosił wykład pt. „Integracja programu PAYBACK z usługami Banku Zachodniego WBK".

Wykłady cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród studentów, nie tylko z Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej, ale też z Wydziału Ekonomii i Wydziału Zarządzania. Studenci WIGE stanowili ok. 30% audytorium, co świadczy o dużym zainteresowaniu omawianą tematyką także wśród studentów innych wydziałów. W każdym wykładzie uczestniczyło ponad 150 osób, na niektórych frekwencja była tak liczna, że zabrakło miejsc siedzących.

Studenci najwyżej ocenili wykład Patryka Urbana, pomysłodawcy i dyrektora portalu SiePomaga, który omówił w barwny sposób proces kształtowania się i rozwoju portalu. Wykładowi towarzyszyła dyskusja dotycząca perspektyw rozwoju portalu i samej koncepcji e-filantropii. Z kolei Aleksandra Eneje, współzałożycielka firmy Datapoint, przedstawiła w swojej prezentacji wpływ technologii informacyjnych na realizację procesu biznesowego – w tym przypadku procesu Due Diligence. W trakcie wykładów przedstawiciele BZ WBK i Portalu Siepomaga.pl prelegenci zorganizowali konkursy dla studentów i wręczyli uczestnikom drobne nagrody rzeczowe.

Ponadto w ramach Drugiego Dnia EB mgr Jan Świerzowicz przedstawił studentom ofertę egzaminów ECDL (European Computer Driving Licence), które można zdawać w
Katedrze Technologii Informacyjnych. Odbyło się też spotkanie Kół Naukowych WIGE, które poprowadził mgr inż. Zbigniew Paszkiewicz, opiekun Koła Grupa.NET. W spotkaniu uczestniczyło Akademickie Koło Aplikacji Internetowych (AKAI) oraz SKN Grupa.NET. Studenci wymienili się pomysłami dotyczącymi działań kół i dyskutowali nad obszarami możliwej współpracy – zarówno AKAI jak i Grupa.Net mają charakter międzyuczelniany.