15 marca 2012

Z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego Grupa.NET, działającego w Katedrze Technologii Informacyjnych pod opieką mgr. inż. Zbigniewa Paszkiewicza odbyła się kolejna edycja konferencji IT Academic Day, objęta patronatem firmy Microsoft. Celem konferencji było przekazanie najbardziej aktualnej wiedzy z zakresu najnowszych technologii studentom poznańskich uczelni, a także specjalistom z branży IT. Podobne konferencje odbywają się co roku w całej Polsce na największych uczelniach w kraju i zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i frekwencją. Podobnie było w Poznaniu. Wykłady cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, średnia frekwencja na wykładach sięgała 180 osób. Konferencję otworzyła prof. dr hab. Dorota Appenzeller, Prodziekan Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej, a wykłady w ramach projektu Kadry dla Gospodarki wygłosili: Jan Kleczkowski (Microsoft) dwa wykłady: „Konsumeryzacja IT” i „Technologie Microsoft – programy akademickie”, Paweł Baszuro (Consulgo) wykład pt. „Początki biznesu IT „w trudnych czasach kapitalizmu” oraz Paweł Żochowski (Microsoft) wykład pt. „Windows Phone 7 - zacznij, twórz, zarabiaj”. Na tym ostatnim wykładzie liczba słuchaczy przekroczyła 200 osób.