27 maja - 20 czerwca 2012

Prof. Wojciech Cellary przebywał z wizytą naukową w International Institute for Software Technology of the United Nations University w Macao (Chiny). Podczas swojego pobytu wygłosił trzy referaty: dwa dla pracowników naukowych i doktorantów International Institute for Software Technology of the United Nations University: “Software Research Towards Future eGovernment” oraz  “How to Write a Methodologically Proper PhD Thesis”. Kolejny referat zatytułowany „Privacy in Light of Future Information Technologies” wygłosił dla przedstawicieli rządu Macao. Prof. Cellary przedstawił pracownikom IIST UNU dwa najnowsze produkty będące wynikiem badań naukowych prowadzonych w Katedrze – aplikacje ErGo i PEOPA, z myślą o ich wdrożeniu w Macao, oba spotkały się z dużym zainteresowaniem. Prof. Cellary wysłuchał ponadto trzech referatów pracowników naukowych IIST UNU o prowadzonych aktualnie przez nich badaniach naukowych w dziedzinie e-administracji i uczestniczył w dyskusji na ich temat. Zapoznał się też z opracowanym w IIST UNU programem dwuletnich studiów „Master” dla Głównych Informatyków w sektorze publicznym (ang. Chief Information Oficers – CIO)  i zaproponował w nim konkretne zmiany i rozszerzenia. Dokonał również przeglądu możliwości finansowania przyszłych wspólnych projektów naukowych i zaproponował tematy takich projektów i potencjalnych członków konsorcjów. Z myślą o konkretnej współpracy naukowej uzgodnił problematykę, temat i zakres wspólnego artykułu naukowego pracowników KTI i IIST UNU, w którym można uzyskać znaczący efekt synergii.