13 grudnia 2012

W dniu 13 grudnia 2012 r. z inicjatywy mgr. inż. Zbigniewa Paszkiewicza, asystenta w Katedrze Technologii Informacyjnych, oraz Studenckiego Koła Naukowego Grupa.NET, odbyła się na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej studencka konferencja „Trzeci Dzień Elektronicznego Biznesu”, podczas którego studenci UEP wysłuchali wykładów otwartych wygłoszonych w ramach programu Kadry dla Gospodarki przez absolwentów specjalności Elektroniczny Biznes z lat ubiegłych.
W ramach Dnia Elektronicznego Biznesu wygłoszono cztery wykłady:

1. "Microsoft - fala innowacji", Piotr Bubacz, Microsoft
2. "Projektowanie zorientowane na użytkownika w metodyce Scrum", Hubert Wawrzyniak, Grupa Allegro
3. "Windows 8: Rewolucja czy ewolucja, dlaczego system tak wygląda i działa", Mariusz Kędziora, Microsoft
4. "Nowe spojrzenie na internetowy rynek rezerwacji noclegów, serwis Lokalo.pl", Radosław Dobrołęcki, Grupa Allegro

Wykłady cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem studentów. W każdym wykładzie uczestniczyło około 150 osób ze wszystkich wydziałów Uniwersytetu Ekonomicznego. W trakcie wykładów, uczestniczący w nich studenci mieli możliwość zdobycia nagród za aktywność w postaci koszulek, kubków i kursów programistycznych na płytach CD. W przerwach pomiędzy wykładami, uczestnikom był oferowany poczęstunek. Podsumowaniem Dnia było spotkanie przedstawicieli studenckich kół naukowych działających na WIGE: SKN Grupa.NET, SKN Estymator, SKN Inżynierii Finansowej i SKN Portfolio – w spotkaniu udział wzięło około 20 osób. Celem spotkania było wypracowanie pewnych obszarów współpracy pomiędzy studenckimi kołami naukowymi. Podczas spotkania każde koło naukowe zaprezentowało także swoją tematykę badawczą i realizowane projekty.