1 - 2 sierpnia 2013

Dr inż. Michał Wódczak wziął udział w połączonym spotkaniu Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych ETSI (European Telecommunications Standards Institute ETSI), którego członkiem jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz międzynarodowego stowarzyszenia The Internet Engineering Task Force (IETF), zrzeszającego programistów, operatorów, sprzedawców dostępu i innych użytkowników Internetu z całego świata. Spotkanie odbyło się w Berlinie w dniu 1 sierpnia 2013 r. Dr inż. Michał Wódczak uczestniczył w spotkaniu w związku ze sprawowaną funkcją wiceprzewodniczącego i sprawozdawcy ETSI ISG AFI (ETSI Industry Specification Group on Autonomic Network Engineering for the self-managing Future Internet. Celem spotkania były rozmowy na temat możliwości ujęcia koncepcji sieci autonomicznych w obszarze zainteresowań IETF oraz nawiązanie współpracy między grupą roboczą ETSI ISG AFI i IEFT w tym zakresie.