4 - 15 stycznia 2016

Katedra Technologii Informacyjnych gościła Dr. Rene Wellera z University of Bremen. Dr Weller pracuje w grupie "Computergraphik und Virtuelle Realität", kierowanej przez prof. Gabriela Zachmanna, z którym KTI od lat współpracuje w ramach EuroVR. Wizyta Dr. Wellera była doskonałą okazją do nawiązania bliższej współpracy naukowej. W dniu 8 stycznia br. Dr. Rene Weller przedstawił seminarium naukowe na temat badań prowadzonych w grupie badawczej CVR oraz przedstawił koncepcję nowego projektu europejskiego, nad którym będą wspólnie pracować zespoły KTI i CVR. Ponadto odbył indywidualne konsultacje z członkami zespołu KTI, którzy przedstawili wyniki swoich badań naukowych. Zwiedził też laboratoria utworzone w ramach projektu InnoUEP. Ponadto w ramach programu ERASMUS Plus Dr. Weller odbył cykl wykładów dla studentów WIGE z przedmiotu Multimedia w biznesie.