18 - 19 sierpnia 2016

Katedra Technologii Informacyjnych gościła prof. dr. Petera Haslingera wraz z 4-osobowym zespołem z Herder Institut für Historische Ostmitteleuropaforschung, Institut der Leibniz-Gemeinschaft w Marburgu (Niemcy). Celem wizyty było rozszerzenie współpracy naukowej między Instytutem Herdera a Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu w zakresie semantycznego opisu i dokumentowania w postaci multimedialnej zabytków architektury w zakresie zastosowań wirtualnej rzeczywistości w wizualizacji dziedzictwa kulturowego. Aktualnie zespół Katedry Technologii Informacyjnych realizuje dla Instytutu Herdera krótkoterminowy projekt przez Spółkę Celową UEP. W trakcie wizyty zostały omówione szczegółowo możliwości udziału KTI w projektach realizowanych przez Instytut Herdera w ramach długofalowej współpracy.