18 LUTEGO 2022

XXIII Konkurs o Złotą Mysz

Rozstrzygnięty został XXIII Konkurs o Złotą Mysz organizowany przez Katedrę Technologii Informacyjnych Instytutu Informatyki i Ekonomii Ilościowej. Konkurs ten odbywający się od 23 lat jest aktualnie sponsorowany przez Santander w ramach programu Santander Universidades.

W konkursie wzięło udział 56 studentów pierwszego roku studiów dziennych kierunku „Informatyka i Ekonometria”. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu w dwuosobowych zespołach profesjonalnych projektów biznesowych z wykorzystaniem najnowszych technologii informacyjnych i mobilnych. Projekty obejmowały cztery etapy: inwestorski, biznesowy, techniczny i projektowy. Projekty były przygotowane w postaci zwięzłego biznesplanu, implementacji witryny WWW oraz prezentacji w formacie MS PowerPoint. Opiekunem studentów był mgr inż. Dominik Strugała, a przewodniczącym Komisji Konkursowej – prof. Krzysztof Walczak.

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu odbyła się w dniu 18 lutego 2022 roku zdalnie na platformie Zoom. W uroczystości wzięła udział Menedżer Placówki Santander Universidades w Poznaniu: Karolina Nyl-Staniewicz. Uczelnię reprezentowali: Prorektor ds. Edukacji i Studentów prof. Anna Gliszczyńska-Świgło, Dyrektor Instytutu Informatyki i Ekonomii Ilościowej prof. Krzysztof Malaga, Dyrektor studiów w zakresie informatyki i analiz ekonomicznych prof. Elżbieta Rychłowska-Musiał, Kierownik Katedry Technologii Informacyjnych prof. Krzysztof Walczak oraz pani Karolina Szuman z Zespołu współpracy z otoczeniem. Ze strony Fundacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w uroczystości wzięli udział: Prezes Zarządu dr hab. Marek Zieliński i Zastępca Prezesa Zarządu dr Marek Gnusowski.

Pierwsze miejsce zajęły: Aleksandra Benowska i Martyna Kuś za projekt „GoneCarbon – aplikacja komórkowa z kalkulatorem obliczającym ślad węglowy wyprodukowany przez użytkownika” i otrzymały w nagrodę tablety graficzne Huion Kamvas 12. Drugie miejsce zajęły: Laura Lis i Magdalena Kociuba i otrzymały w nagrodę smartwatch Huawei Watch GT. Trzecie miejsce zajęły: Kaja Skiba i Natalia Marszał i otrzymały w nagrodę słuchawki przewodowe SteelSeries Arctis 5. Trzy dwuosobowe zespoły Małgorzata Talaga i Alan Celmerowski, Joanna Klupczyńska i Wiktoria Pawlak, Antoni Forycki i Mikołaj Czaplejewicz zostały wyróżnione i otrzymały w nagrodę gadżety UEP.