Telcordia otwiera ośrodek badawczy w Polsce

Telcordia otwiera ośrodek badawczy w Polsce Z myślą o europejskich klientach i rozwoju technologii w Europie

PISCATAWAY, NJ--(Marketwire – 30 czerwca, 2008) – firma Telcordia Technologies Inc. – światowy lider w dziedzinie oprogramowania oraz usług internetowych i telekomunikacyjnych, przewodowych i bezprzewodowych, ogłosiła dzisiaj otwarcie swojego ośrodka badawczego (Technology Research Center) w Poznaniu, w Polsce. Poznański ośrodek badawczy będzie odgrywać decydującą rolę w zwiększaniu zdolności badawczych Telcordii i poszerzaniu jej współpracy z instytucjami publicznymi i podmiotami gospodarczymi w Europie.

Podstawą najlepszego w branży telekomunikacyjnej oprogramowania i usług świadczonych przez Telcordię są prowadzone przez nią badania naukowe doceniane na całym świecie. Jako właściciel ponad 800 patentów, Telcordia nieprzerwanie przewodzi w transformacjach technologicznych i biznesowych umożliwiając dostawcom usług telekomunikacyjnych, instytucjom rządowym i przedsiębiorcom na całym świecie zróżnicowanie ich oferty i zwiększenie przychodów dzięki rozwojowi i wprowadzaniu nowatorskich usług. Poznański środek badawczy poszerza zasięg i innowacyjne działania Telcordii dzięki wykorzystaniu miejscowych zespołów utalentowanych, wysoko wykwalifikowanych i umotywowanych polskich naukowców i inżynierów.

Profesor Wojciech Cellary, Kierownik Katedry Technologii Informacyjnych Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, stwierdził: "Dla społeczności naukowej w Polsce otwarcie ośrodka badawczego Telcordii jest bardzo ważnym wydarzeniem. Stwarza ono znakomite możliwości dla następnych pokoleń inżynierów i innowatorów w naszym regionie." „Telcordia to amerykańska firma przodująca w dziedzinie oprogramowania i usług telekomunikacyjnych, twórca wielu najważniejszych technologii z tego zakresu, która bezustannie pracuje nad technologiami telekomunikacyjnymi jutra."

Oficjalne otwarcie ośrodka badawczego odbyło się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w obecności znakomitych gości: Wiceministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marszałka i Wojewody Wielkopolskiego, Prezydenta miasta Poznania oraz rektorów: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej

Jak zauważył Mark Greenquist, dyrektor generalny Telcordii: "Telcordia ma godną pozazdroszczenia pozycję, ponieważ może nawiązywać współpracę z miejscowymi uczelniami, placówkami badawczo-wdrożeniowymi, dostawcami usług telekomunikacyjnych, instytucjami publicznymi i przedsiębiorstwami pragnącymi wkroczyć na ścieżkę ewolucji sieci informatyczno-telekomunikacyjnych i oferować swoim klientom nowe usługi i możliwości." "Telcordia w dalszym ciągu będzie zwiększać swoją obecność w Europie, aby wykorzystać posiadane doświadczenia na rzecz europejskich klientów i pomóc operatorom w osiąganiu sukcesów."

Telcordia zatrudnia ponad 2 500 bardzo doświadczonych pracowników, a lista ponad 800 klientów firmy zawiera 18 z 20 największych operatorów telekomunikacyjnych na całym świecie. Zapraszamy na strony www.telcordia.com, gdzie można dowiedzieć się więcej o firmie Telcordia.

Informacje o firmie Telcordia
Firma Telcordia Technologies Inc. jest światowym liderem na rynku oprogramowania i usług internetowych i telekomunikacyjnych, przewodowych i bezprzewodowych. Ta branża gwałtownie i nieprzerwanie rozwija się, a firma Telcordia, bazując na swoich doświadczeniach, ma możliwość przekazania operatorom telekomunikacyjnym na całym świecie wiedzy o najważniejszych czynnikach sukcesu. Dzięki temu operatorzy mają możliwość wdrażania nowatorskich i dochodowych usług świadczonych przez różne sieci i urządzenia, co pomaga im w skutecznym obniżaniu kosztów i zwiększaniu przychodów. Telcordia ma swoją główną siedzibę w Piscataway, w stanie New Jersey, a biura firmy mieszczą się w Ameryce Północnej, Europie, Azji, Ameryce Środkowej i Łacińskiej. (www.telcordia.com)

Kontakt: Sharon Oddy Regeneration Technologies, Inc. +1 732-699-4203 oddys@telcordia.com