23 stycznia 2018

W dniu 23 stycznia 2018 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom dziewiętnastej edycji Konkursu o Złotą Mysz, adresowanego do studentów I roku Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, uczęszczających w semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018 na zajęcia z przedmiotu Technologie informacyjne, prowadzone przez pracowników Katedry Technologii Informacyjnych. Konkurs polegał na przygotowaniu w dwuosobowych zespołach profesjonalnych projektów biznesowych z wykorzystaniem najnowszych technologii informacyjnych i mobilnych. Projekty obejmowały cztery etapy: inwestorski, biznesowy, techniczny i poprojektowy. Projekty były przygotowane w postaci opisu w formacie MS Word, prezentacji w formacie MS PowerPoint i częściowej implementacji strony internetowej z wykorzystaniem systemu zarządzania treścią WordPress. Proponowane rozwiązania były oceniane według następujących kryteriów: oryginalność, nowatorstwo i świeżość pomysłu, biznesowy charakter przedsięwzięcia, wpływ technologii informacyjnych na transformację organizacji i zarządzania.
W konkursie wzięło udział 110 studentów I roku WIGE. Prace zostały ocenione przez Komisję Konkursową, w skład której weszli pracownicy Katedry Technologii Informacyjnych. Przewodniczącym Komisji Konkursowej był prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary, kierownik Katedry Technologii Informacyjnych. Nagrodami ufundowanymi przez Bank Zachodni WBK Grupa Santander w ramach Programu Santander Universidades były atrakcyjne urządzenia elektroniczne:
  • I nagroda – kamera Samsung Gear 360
  • II nagroda – czytnik Kindle 8
  • III nagroda – zegarek sportowy Polar M400 HR

Wręczenie nagród odbyło się 23 stycznia 2018 roku w Audytorium C w budynku Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Uczelnię reprezentowała Pani Prodziekan Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej, dr hab. Elżbieta Rychłowska-Musiał, prof. nadzw. UEP, dr hab. Magdalena Florek, prof. nadzw. UEP, Prezes Zarządu Fundacji UEP, oraz mgr Karolina Szuman z Biura Współpracy z Biznesem.
Sponsora reprezentowali: Lucyna Świątek - Dyrektor 4 Oddziału BZ WBK w Poznaniu, Paweł Śniec - Dyrektor Regionalny BZ WBK w Poznaniu, Wojciech Leśniewski - Menedżer Santander Universidades, Departament Santander Universidades, Kamil Kędzierski - Specjalista ds. projektów strategicznych Santander Universidades; Ada Jankowska - Menedżer Placówki Relacyjnej Santander Universidades.
Uroczystość prowadził prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary, przewodniczący Komisji Konkursowej, wraz z pracownikami KTI: dr. inż. Jakubem Flotyńskim i mgr. Jackiem Sokołowskim, którzy prowadzili ćwiczenia z przedmiotu "Technologie informacyjne" oraz mgr. Danielem Wiluszem, który zadbał o obsługę fotograficzną uroczystości. Na sali ustawiono baner z logo Grupy Santander i Banku Zachodniego WBK.

Zwycięzcami XIX edycji Konkursu o Złotą Mysz zostali:

• I miejsce
    Filip Mazurkiewicz, Kyrylo Mordan, projekt MaaR