22 lutego 2019

Prof. Jarogniew Rykowski udzielił dwóch wywiadów dla stacji radiowych MC Radio i dla Radia Poznań na temat autorskiej aplikacji BeaN służącej do oznakowania sal dydaktycznych w UEP.
Aplikacja BeaN (ang. Beacon Informer) pozwala między innymi na poznanie rozkładu zajęć w danej sali dydaktycznej, wyświetlenie krótkich wiadomości od wykładowców do osób oczekujących na zajęcia, poznanie godzin dyżurów i danych kontaktowych pracowników uczelni, wyświetlenie minutowego rozkładu jazdy pojazdów MPK na wskazanym przystanku. Instalacja systemu polega na pobraniu aplikacji „Instalator BeaN” ze sklepu Play i udzieleniu odpowiedzi na kilka prostych pytań. Aby skorzystać z informacji, wystarczy podejść do danego miejsca i trzymać nieruchomo telefon przez kilka sekund (gdy włączyliśmy nasłuch boi lokalizacyjnych BLE), przybliżyć smartfon do znacznika NFC (gdy mamy taki czytnik w telefonie) lub otworzyć aplikację i zeskanować kod kreskowy. Dane są wyświetlane na ekranie, można je także odtworzyć w głośniku. Aplikacja działa w wersji polskiej i angielskiej. Po zeskanowaniu telefonem kodu QR, który wisi przy drzwiach do różnych sal na uczelni, aplikacja wyświetli informacje o zajęciach, które się w tam odbywają. W niektórych miejscach nie trzeba nic skanować - wystarczy być w pobliżu.