4 - 5 października 2019

Pracownicy Katedry Technologii Informacyjnych uczestniczyli w konferencji i wystawie „Poznań 4.0. Przemysł przyszłości: to się opłaca, to działa”, która odbyła się na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. W ramach wystawy zespół Katedry pod kierownictwem prof. Krzysztofa Walczaka przygotował stoisko, na którym prezentowano systemy wirtualnej rzeczywistości opracowane w Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości InnoUEP. W ramach konferencji wykład wprowadzający pt. „Przemysł 4.0 i Gospodarka 4.0. Istota i wyzwania” wygłosił prof. Wojciech Cellary. Prof. Krzysztof Walczak wziął udział w sesji „To się opłaca!”, na której przedstawił prezentację „Future Room” – technologie przyszłości w Grupie Amica, w tym technologia VR. Współpraca koncernu i uczelni”. Podczas uroczystej gali wręczania nagród Laboratorium Wirtualnej Rzeczywistości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zostało nagrodzone prestiżową nagrodą organizatorów za prezentację technologii przemysłu 4.0, które działają i wspomagają transformację cyfrową polskiej gospodarki. Nagroda była przyznawana za najlepiej działające innowacyjne rozwiązania opracowywane we współpracy nauki i przemysłu.