22 - 25 października 2019

Dr hab. inż. Krzysztof Walczak, prof. UEP, uczestniczył w międzynarodowej konferencji The 16th EuroVR International Conference, która odbyła się w Tallinie (Estonia) w dniach od 22 do 25 października 2019. Konferencja EuroVR 2019 miała charakter naukowo-praktyczny i dotyczyła technik i aplikacji wirtualnej rzeczywistości (VR/AR). Prof. Walczak pełnił funkcję współprzewodniczącego Komitetu Organizacyjnego (General Co-Chair). Był również organizatorem pokazu aplikacji VR/AR opracowanych w Katedrze Technologii Informacyjnych w ramach współpracy z AMICA S.A. W pokazie uczestniczyli też studenci UEP, którzy pracowali przy tworzeniu aplikacji w ramach letnich staży studenckich. W czasie konferencji odbyło się zgromadzenie ogólne członków europejskiego stowarzyszenia EuroVR, którego Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jest członkiem założycielem. Prof. Walczak pełni obowiązki członka zarządu (Executive Committee).