30 Maja 2022

Pracownicy Katedry Technologii Informacyjnych wzięli udział w odbywającej się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu międzynarodowej konferencji dydaktycznej Digitial Transformation in Education and Business, zamykającej projekt DaTaGEM: Digital Transformation of Global Entrepreneurial Mindsets, finansowany w programu Erasmus+. Konsorcjum projektowe składało się z 7 uczestników z 5 krajów, UEP pełnił rolę lidera konsorcjum.

Wykład inaugurujący pt. Education confronted with Industry and Economy 4.0 wygłosił prof. dr hab. inż. Wojciech Cellary – wieloletni kierownik Katedry Technologii Informacyjnych.

Na konferencji wystąpili także studenci kierunku Informatyka i ekonometria, członkowie działającego przy Katedrze Technologii Informacyjnych Studenckiego Koła Naukowego GameDev: Julia Głowaczewska, Natalia Marszał, Patryk Garwol, Cyryl Leszczyński i Karol Rochalski, którzy przedstawili prezentację Multimedia Technology in Game Development, prezentującą działalność koła i zrealizowane projekty informatyczne.