30 czerwca 2008

Telcordia Technologies Inc. - amerykańska korporacja telekomunikacyjna (dawny Bellcore) - otworzyła w Poznaniu swoje europejskie Centrum Badawcze (Telcordia Technology Research Center). Do wyboru Poznania na miejsce lokalizacji Centrum znacząco przyczynił się Prof. Wojciech Cellary. W uroczystym otwarciu uczestniczyli znamienici goście: Rektorzy poznańskich uczelni zaangażowanych w utworzenie Centrum: Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza i Politechniki Poznańskiej, dyrektor generalny i dyrektor techniczny Telcordia Technologies Inc., Prezydent Miasta Poznania, Radca Handlowy Ambasady USA, przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich, naukowcy z poznańskich uczelni, przedstawiciele biznesu. Po inauguracji odbyła się konferencja prasowa z udziałem dziennikarzy prasowych i telewizyjnych. Z okazji otwarcia Centrum Badawczego Telcordii prof. Richard J. Lipton z Georgia Institute of Technology wygłosił w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu wykład inauguracyjny pt. "The Most Important Question in Science: Does P=NP?".