Pracownicy

Jakub Gromadziński

Jakub Gromadzińskimgr Jakub Gromadz

Beata Maciejewska

Beata MaciejewskaBeata Maciejewska
Sekretariat

email: maciejewska[at]kti.ue.poznan.pl
telefon: +48 61 639 27 00

pokój: 1.2 CEUE



BEATA MACIEJEWSKA jest absolwentką kierunku Zarządzanie i Marketing na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od maja 1999 r. podjęła pracę w Katedrze Badań Operacyjnych, w której pracowała do 2019 roku. W ramach reorganizacji Uczelni przez rok była pracownikiem Centrum Edukacji Menedżerskiej. Od października 2020 roku jest pracownikiem Sekretariatu Instytutu Informatyki i Ekonomii Ilościowej. W zakresie jej obowiązków jest obsługa administracyjna Katedry Technologii Informacyjnych oraz Katedry Badań Operacyjnych i Ekonomii Matematycznej.

Dominik Strugała

Więcej informacji:

Dominik Strugała

mgr inż. Dominik Strugała
Asystent

email: strugala[at]kti.ue.poznan.pl
pokój: 1.12 CEUE

ORCID iD iconORCID: https://orcid.org/0000-0003-3463-9323







DOMINIK STRUGAŁA otrzymał w 2015 roku tytuł inżyniera, a w 2017 magistra, architektury na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. W roku 2017 otrzymał tytuł magistra ekonomii na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracę zawodową rozpoczął w holenderskim biurze Studioschaeffer, gdzie zajmował się modelowaniem obiektów przeznaczonych pod przebudowę. Od 2017 roku pracuje w biurze architektonicznym Litoborski + Marciniak, gdzie zajmuje się modelowaniem i wizualizowaniem obiektów architektonicznych. W roku 2017 rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Tomasz Krokosz

Tomasz Krokosz

mgr inż. Tomasz Krokosz
Doktorant

email: krokosz[at]kti.ue.poznan.pl
pokój: 1.5 CEUE (piątek)
208, Budynek A (poniedziałek – czwartek)

ORCID iD iconORCID: https://orcid.org/0000-0003-1518-5848



TOMASZ KROKOSZ w 2014 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera na Politechnice Poznańskiej na kierunku Informatyka, specjalność Bezpieczeństwo Systemów Informatycznych. W 2015 r. ukończył studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej na kierunku Systemy baz danych.

Od stycznia 2015 roku jest zatrudniony w Centrum Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na stanowisku programisty, w którym wykonał kilkanaście projektów dla różnych działów/jednostek uczelni.

W 2016 roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu pod kierunkiem dr. hab. inż. Jarogniewa Rykowskiego.


Obszary zainteresowań:

      • Programowanie
      • Kryptografia
      • Projektowanie i programowanie baz danych
      • Internet Rzeczy

Daniel Możdżyński

Daniel Możdżyński

mgr Daniel Możdżyński
Doktorant

ORCID iD iconORCID: https://orcid.org/0000-0003-3295-8144







DANIEL MOŻDŻYŃSKI otrzymał w roku 1999 tytuł magistra ekonomii na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, kierunek - „Informatyka i Ekonometria”. Jest absolwentem programu MBA Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu przy współpracy z Franklin University w Ohio. W roku 2016 ukończył studia podyplomowe na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu – „Zarządzanie Projektami IT”. W roku 2015 roku rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Od piętnastu lat jest obecny w branży IT. Doświadczenie zdobywał w takich firmach jak HP, Fujitsu-Siemens, GE Security oraz u czołowych integratorów rozwiązań ICT.
Od 2015 roku jest wspólnikiem i Prezesem Zarządu spółki exDEV sp. z o.o., która inwestuje w innowacyjne przedsięwzięcia IT.

Obszary zainteresowań:

      • Elektroniczny biznes
      • Elektroniczne systemy płatności
      • Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość
      • Internet Rzeczy
      • Telemedycyna

Projekty realizowane w ramach pracy:

      • Elektroniczny system płatności - „eXpay”, www.expay.pl, Project Manager
      • Silnik szachowy – Rick48 Inc., www.rick48.com , Project Manager
      • Telemedycyna – Dr Smart Sp. z o.o., www.doctorsmart.pl, Project Manager
      • Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona w branży nieruchomości www.virtualestate.pl, Project Manager

Jakub Flotyński

Więcej informacji

Jakub Flotyńskidr inż. Jakub Flotyński
Adiunkt

email: flotynski[at]kti.ue.poznan.pl
telefon: +48 61
639 2758
pokój: 1.7 CEUE

ORCID iD iconORCID: https://orcid.org/0000-0001-5104-2022

JAKUB FLOTYŃSKI otrzymał stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie informatyka, specjalności systemy multimedialne na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w 2015 roku. Tytuł pracy doktorskiej: "Semantic Modeling of Interactive 3D Content". Praca doktorska została obroniona z wyróżnieniem. 

W 2011 roku otrzymał tytuł magistra elektroniki i telekomunikacji, kończąc z wyróżnieniem dzienne studia magisterskie na Politechnice Poznańskiej, kierunku Elektronika i Telekomunikacja, specjalności Radiokomunikacja. Temat pracy magisterskiej: "Wireless Mesh Network Testbed with a Deterministic Medium Access". Praca magisterska została obroniona z wyróżnieniem.

W 2010 roku otrzymał tytuł magistra informatyki, kończąc z wyróżnieniem dzienne studia magisterskie na Politechnice Poznańskiej, kierunku Informatyka, specjalności Sieci Komputerowe i Systemy Rozproszone. Temat pracy magisterskiej: "Deklaratywny opis procesów biznesowych w systemach zorientowanych na usługi, tworzonych w oparciu o paradygmat REST".

W 2009 roku otrzymał tytuł inżyniera informatyki, kończąc dzienne studia inżynierskie na Politechnice Poznańskiej, kierunku Informatyka. Temat pracy inżynierskiej: "Multimedialny przewodnik miasta Poznania dla urządzeń mobilnych".

Posiada certyfikat projektanta systemów okablowania strukturalnego „Molex Premise Networks”.

Od 2015 roku jest zatrudniony na stanowisku adiunkta w Katedrze Technologii Informacyjnych. Uczestniczył w projekcie IT-SOA "Nowe technologie informacyjne dla elektronicznej gospodarki i społeczeństwa informacyjnego oparte na paradygmacie SOA".

Obszary zainteresowań

      • Multimedia
      • Wirtualna rzeczywistość
      • Semantic Web
      • Systemy rozproszone

Projekty

      • Metody bezpiecznej dynamicznej kompozycji i eksploracji treści i
        usług VR/AR w rozproszonym środowisku z wykorzystaniem opisów
        semantycznych
      • Wszechobecne Aplikacje Bankowości Mobilnej

Nagrody i wyróżnienia

  • 2018 - Nagroda Zespołowa JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za oryginalne i twórcze osiągnięcia naukowe w roku 2017 – za publikację w wysoko punktowanym czasopiśmie międzynarodowym – za artykuł pt. „Ontology-Based  Representation and Modelling of Synthetic 3D Content: A State-of-the-Art Review”, w:  Computer Graphics Forum
  • 2017 - Nagroda Naukowa POLITYKI za dotychczasowy wybitny dorobek naukowy i umiejętność łączenia osiągnięć naukowych ze zdolnością upowszechniania i promocji nauki.
  • 2017 - Nagroda zespołowa II stopnia Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za oryginalne i twórcze osiągnięcia naukowe w roku akademickim 2016/2017 udokumentowane publikacjami naukowymi mającymi istotny wpływ na stan wiedzy i kierunki dalszych badań - za publikację w wysoko punktowanym czasopiśmie międzynarodowym Graphical Models – za artykuł „ Customization of 3D Content with semantic metascenes”.
  • 2016 - nagroda zespołowa II stopnia Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za oryginalne i twórcze osiągnięcia naukowe w roku akademickim 2015/2016 udokumentowane publikacjami naukowymi mającymi istotny wpływ na stan wiedzy i kierunki dalszych badań – za publikacje w wysoko punktowanych czasopismach międzynarodowych
  • 2015 - nagroda zespołowa II stopnia Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za oryginalne i twórcze osiągnięcia naukowe w roku akademickim 2014/2015 udokumentowane publikacjami naukowymi mającymi istotny wpływ na stan wiedzy i kierunki dalszych badań – za publikacje w wysoko punktowanych czasopismach międzynarodowych; wręczenie 16 października 2015
  • 2014 - uczestnictwo w komitecie programowym konferencji The Second International Conference on Building and Exploring Web Based Environments, 20-24.04.2014, Chamonix, Francja
  • 06.2013 - nagroda Best Paper Award na międzynarodowej konferencji The 6th International Conference on Human System Interaction w dziedzinie interakcja człowiek-komputer za artykuł: "Harvesting of Semantic Metadata from Distributed 3D Web Content"
  • 09.2011 - nagroda Best Paper Award na międzynarodowej konferencji The 32nd International Conference on Information Systems Architecture and Technology ISAT 2011 za artykuł: "Securing Learning Services Accessible with Adaptable User Interfaces" (autorzy: Wójtowicz, A., J. Flotyński, D. Rumiński, K. Walczak)
  • 2011 – stypendium naukowe dziekana Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej
  • 2010 - tytuł magistra informatyki z wyróżnieniem
  • 2006–2010 – stypendium naukowe dziekana Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej
  • 01.2008 – I miejsce w konkursie projektowania inteligentnych algorytmów rozpoznawania podpisów, Politechnika Poznańska

Daniel Wilusz

Więcej informacji:

Daniel Wilusz

Adam Wójtowicz :: Informacje ogólne

Więcej informacji:

Adam Wójtowiczdr hab. inż. Adam Wójtowicz, prof. UEP

email: adam.wojtowicz[at]ue.poznan.pl
telefon: +48 61 639 2774

pokój: 1.8 D

ORCID iD iconORCID: https://orcid.org/0000-0003-1276-0915


Wykształcenie:

  • stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja, Politechnika Wrocławska, rok 2019
  • stopień doktora w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie informatyka, Politechnika Gdańska, rok 2010
  • tytuł magistra inżyniera informatyki (specjalizacja Inteligentne Systemy Wspomagania Decyzji), Politechnika Poznańska, rok 2003
  • tytuł inżyniera informatyki, Politechnika Poznańska, rok 2000

Doświadczenie naukowe:

  • od 2003 - praca naukowa w Katedrze Technologii Informacyjnych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Główne zainteresowania: bezpieczeństwo systemów, informacji i użytkowników, w szczególności nowe modele kontroli dostępu dla systemów kontekstowych i multimodalnych, bezpieczeństwo systemów wszechobecnych i Internetu rzeczy, a także systemy zachowujące prywatność użytkowników. Autor trzydziestu siedmiu publikacji, recenzent wielu artykułów i wniosków projektowych. Zaangażowany w liczne projekty badawcze.
  • 2002-2003 - magistrant w dziedzinie bioinformatyki na Politechnice Poznańskiej.
  • 2001-2002 - pracownik naukowy w MCO (obecnie część The University of Toledo, Ohio, USA), praca nad algorytmami do komputerowej symulacji operacji medycznych.

Obszary zainteresowań:

      • bezpieczeństwo systemów informatycznych
      • kontekstowe uwierzytelnianie użytkowników i autoryzacja transakcji
      • biometryczna kontrola dostępu w systemach multimodalnych
      • bezpieczeństwo systemów wszechobecnych i Internetu rzeczy
      • prywatność użytkowników w systemach informatycznych

Dydaktyka:

      • Seminarium magisterskie: Cyberbezpieczeństwo
      • Cyberbezpieczeństwo
      • Information Security
      • Programowanie komputerów
      • Programowanie i przetwarzanie danych
      • Web Application Project
      • Technologie informacyjne
      • Informatyka w zarządzaniu